Děkujeme za podporu kampaně proti restauraci Řízkárna

IMGA0466V mosteckém komunitním centru Ateneo se ve čtvrtek 12. 3. 2015 uskutečnil benefiční info-večer ke kampani proti restauraci Řízkárna, která nevyplácí mzdy. Součástí akce byla komunitní veganská večeře a to konkrétně sojové řízky, bramborová kaše a zeleninová obloha. O zábavnou atmosféru se postarali hudebníci Dáša fon fľaša, Tom 77 a Baty von Janof.

Po té co dohrála hudba a přítomní byli nasyceni, začala prezentace člena Mostecké solidární sítě (MSS). Představil kampaň proti Řízkárně a pustil tématická videa. Po té následovala diskuze o možnostech pokračování kampaně. Z prezentace bylo evidentní, že prozovatel Řízkárny Vladimír Krulec je velmi arogantní osoba, která bezohledně vykořistuje zaměstnance, neplatí jim za práci a následně se vysmívá každému, kdo o mzdu usiluje. Aby o vlastní aroganonci nenechal nikoho na pochybách, tak Krulec nechal do Atenea v průběhu večera poslat zásilku s deseti kusy Řízků. Možná se nechal inspirovat od politiků a jejich stran, které si pravidelně (a bez úspěchu!) snaží kupovat naší loajalitu předvolebním gulášem. Pan Krulec asi bude zklamaný. Uplatit nás zasláním řízků se totiž nepovedlo. Zaslané jídlo bylo zdarma rozdáno chudým lidem a lidem bez domova. Neúplatná a nekompromisní solidární síť bude dál pokračovat v kampani proti Řízkárně. Chce pan Krulec aby kampaň skončila? Toho nedocílí tím, že nám bude házet drobky od jeho stolu nebo se nás snažit uplatit naturáliemi. Může toho docílit jedině tím, že pracujícím vyplatí mzdy za jejich tvrdou práci.

Během info-večera se do kasičky nashromáždily dobrovolné finanční příspěvky. Velmi děkujeme každému, kdo přispěl. Veškeré finance budou použity na pokrytí nákladů kampaně proti Řízkárně.