Řízkárna: restaurace plná okradených zaměstnanců a zákazníků

Citát Vladimíra KrulceNa našem webu jsme publikovali text Karla, bývalého zaměstnance Řízkárny. Popsal v něm otřesné pracovní podmínky a aroganci Vladimíra Krulce, který mu odmítá vyplatit mzdu. Následující text je jakýmsi pokračováním příběhu. Odkrývá se v něm skutečnost, že Krulec okrádá a tyranizuje nejen zaměstnance, ale také zákazníky a obchodní partnery.

Spor s Řízkárnou pro MSS začal v září 2014. Tehdy jsme se společně s bývalou zaměstnankyní Annou S. pustili do boje za vyplacení mzdy, kterou jí Vladimír Krulec odmítá vyplatit. V průběhu kampaně se však začali ozývat další poškozené osoby. Jedna ze zákaznic se podělila o svůj zážitek: „My jsme v této restauraci měli v roce 2013 svatbu a s nepoctivým přístupem pana majitele jsme se bohužel setkali v praxi. Svatba nás stála pomalu o padesát procent víc než bylo domluveno. Byli jsme okradeni o nedojedené jídlo z rautu a pití, které jsme však samozřejmě platili. Zkrátka tuto restauraci již nikdy více!“

V Řízkárně však není zvykem okrádat zákazníky jen o nedojedené jídlo z rautů. Podle svědectví ex-zaměstnankyň na lístku útrat často přibývá i to, co zákazníci nekonzumovali. „Když byly svatby, tak se hostům na povel Krulce muselo naúčtovat pití, které neobdrželi.“ vypověděla bývalá zaměstnankyně, které Krulec dluží mzdu za více jak dvěstě hodin práce.

Negativní zkušenosti v Řízkárně popsala i další zákaznice, která zde v jiném období měla svatební hostinu: „Před dvěma lety jsme v Řízkárně měli svatební hostinu. Předem jsme zaplatili zálohu 10.000 Kč, která nám měla být po hostině vrácena. Bohužel se tak nestalo. Přespali jsme v jejich apartmá a druhý den dostali vyúčtování. Byli jsme rádi, že vše proběhlo v pořádku a na zálohu jsme si vůbec nevzpomněli. Až když jsme zhruba po třech týdnech procházeli účet, zjistili jsme nejen, že byly účtovány věci, které na svatebním stole chyběly, ale nebyla v účtech započítána záloha. Ihned jsme pana Krulce kontaktovali, ale komunikace s ním byla velmi složitá. Buď telefon nezvedal, nebo říkal, že to řeší s účetní. Než jsme se vůbec dostali ke schůzce, uběhlo několik týdnů. Na schůzce tvrdil, že on má v účetnictví, že zálohu vyplatil. Kdo byl ten den vedoucí, co měl zálohu vyplatit, prý neví, protože si záznamy nevede. Že nemá žádný doklad o tom, že jsme peníze přijali, ho nezajímalo. Byl arogantní. Řekla jsem mu, že i já jako učitelka, když manipuluji s penězi, vždy mám doklady o příjmu a výdaji peněz, takže bych tedy chtěla vidět nějaký jejich výdajový doklad, že nám peníze předali. Ironicky odpověděl, že by po mně chtěl, abych mu tedy řekla, jak se účetnictví dělá.“

Protest-v-maskách-Vladimíra-Krulce-který-nevyplácí-mzdy-v-pražské-restauraci-Řízkárna-–-29.-11.-2014-1024x678Příběh ale tímto nekončí. Vladimír Krulec v sobotu 29. 11. 2014 poštval policii proti skupině lidí, která v klidu seděla u stolu s maskami Krulce a s cedulkami, které mu připomínali, že neplatí mzdy lidem, kteří tvrdě dřou, aby on mohl bohatnout.

Člen-Mostecké-solidární-sítě-zatčen-při-poklidném-protestu-v-Řízkárně-–-29.-11.-2014Krulec se při zatýkání protestujících škodolibě posmíval za barem restaurace. To ještě ale netušil, že medializace policejního zákroku, ke kterému dal popud, přinese další informace o jeho nekalých praktikách. Konkrétně informace od bývalého obchodního partnera ze služby damejidlo.cz, která dříve zajišťovala rozvoz jídla k zákazníkům Řízkárny.

Lukáš Uhl uvedl: “Měli jsme je (Řízkárnu) na damejidlo.cz, ale protože majitel neokrádá jen zaměstnance, ale kradl i nám, už s nimi nespolupracujeme. Ten člověk na schůzkách nahlas říkal i před svými lidmi: “nenávidím svoje zaměstnance”.

Zřejmě v reakci na naše protesty se Krulec rozhodl 1. 12. 2014 poslat MSS do e-mailové schránky vzkaz. Pro dokreslení situace zpráva následuje níže, a to v zaslané podobě bez korektur:

“Snažíme se pracovat poctivě, což nevyhovuje většině uchazečům o zaměstnání u nás. Jestliže nejmenovaní jednotlivci a politické komunity nerespektují ani zákony a policii ČR, těžko budou poslouchat svého zaměstnavatele. Neslučné projevy a nadávky jsou jen známkou jejich vychování a pohledu na svůj zpackaný živoz ve dluzích, které si jistě napáchali sami. I tak těmto jedincům a komunitám nepřejeme nic špatného, spíše více klidu a štěstí v duši.”

Vaše poctivá ŘÍZKÁRNA
praha, krajina hezká

Jak je to s onou „poctivostí“ a z jaké strany proudí vulgární nadávky, dokreslují slova jedné z bývalých zaměstnankyň Řízkárny: „V Řízkárně jsem pracovala 3 měsíce. Pan Krulec mi doposud nezaplatil 27 200 Kč, které jsem odpracovala. Kontaktovala ho má právnička, ale bez odezvy. Nemám na další právnické výdaje, tak jsem kontaktovala MSS, když jsem narazila na internetu na informace o protestech. Nezaplacená práce v Řízkárně byla opravdu časově náročná dřina plná vulgarit z Krulcovo strany. Využiji každé šance, abych dostala zaplaceno.“

Na závěr přinášíme ještě několik ukázek toho, jak se v restauraci Řízkárna „poctivě“ a „slušně“ a „bez nadávek“ reaguje na kritiku ze strany zákazníků.

restaurace Řízkárna_komunikace_1

restaurace Řízkárna_komunikace_2

Řízkárna_restaurace plná okradených zaměstnanců a zákazníků

——————————-

Čtěte také další články k tématu:

* Otevřený děkovný dopis pro zloděje Vladimíra Krulce

* Klinika: Prezentace solidárních sítí a boje proti restauraci Řízkárna

* Policie ve službách zloděje Vladimíra Krulce

* Video: Rozhovor s ex-zaměstnankyní restaurace Řízkárna (nejen) o policejní brutalitě během protestu

* Policejním zásahem v Řízkárně boj nekončí

* Co se píše jinde o sporu s restaurací Řízkárna, která nevyplácí mzdy

* Další ex-zaměstnanec a ex-zaměstnankyně restaurace Řízkárna se připojili k boji za vyplacení mzdy

* Několik poznámek k reportáži TV Barrandov ke sporu s restaurací Řízkárna

* Nové plakáty s informacemi o Vladimírovi Krulcovi, který nevyplatil mzdu

* MSS a Solis zahájily protesty proti restauraci Řízkárna, která nevyplatila mzdu (+ video)

* Výzva k solidaritě s okradenou zaměstnankyní pražské restaurace Řízkárna