Otevřený děkovný dopis pro zloděje Vladimíra Krulce

DCIM100MEDIAVladimíre, doufáme, že se na nás nebudete zlobit, že tento dopis otevřeně umisťujeme na webové stránky a nesnažíme ho se doručit přímo do Vašich rukou. V minulosti jsme se s několika osobami snažili doručit Vám dopisy s výzvami, abyste jim vyplatil mzdu, kterou dlužíte. Vždy jste dělal vše pro to, aby Vám tyto dopisy nebyly předány přímo.

Poučili jsme se a tento dopis proto rovnou umisťujeme na internet. Předpokládáme, že se k Vám touto cestou dostane stejně snadno, jako se k Vám v minulosti dostaly informace o tom, jaké kluby navštěvujeme, čemu se věnujeme a jaké jídlo máme rádi.

Vladimíre, tento dopis je velkým poděkováním Vaší osobě. Poděkováním za to, že jste také začal podporovat naše aktivity. Již od září 2014 ve Vaší restauraci opakovaně protestujeme a přesvědčujeme Vaše zákazníky, aby bojkotovali restauraci Řízkárna. Způsobujeme Vám tím finanční ztráty a chceme Vás tak přimět k vyplacení dlužné mzdy lidem, co pro Vás dřeli. Dlouhé měsíce jste naše aktivity odsuzoval a označoval nás za vyděrače a nýmandy. Váš postoj se změnil?

Byl to od Vás, Vladimíre, opravdu velmi solidární čin, že jste v neděli 30. 11. 2014 zorganizoval tu policejní blokádu Řízkárny. Sedm policejních aut v úzké uličce před branou restaurace byl opravdu dobrý způsob, jak zablokovat rozvoz z jídla směrem z Řízkárny a příjezd zákazníků do Řízkárny. Stálo by nás opravdu mnoho energie, abychom takovou blokádu Řízkárny sami zorganizovali. Vám na to ale stačilo jen zvednout telefon a zavolat policii. Tím jste podpořil naše snažení a naší taktiku jste zkusil sám na sobě.

DCIM100MEDIA

Sabotovat provoz vlastní restaurace, to vyžaduje opravdu velkou dávku solidarity a empatie s lidmi, kterým nebyla v Řízkárně vyplacena mzda. Opravdu Vám velmi děkujeme za Váš příspěvek k protestní akci.

Než ukončíme náš děkovný dopis, chceme Vás ještě požádat o jednu maličkost. Když už víme, jak snadné pro Vás bylo zařídit policejní blokádu Řízkárny, prosíme, mohl byste příště zajistit její delší trvání? Ono těch 60 minut policejní blokády bylo sice dobrých, ale vzhledem k tomu, že protest pak pokračoval dalších pět hodin, mohla tato policejní blokáda trvat déle. Chodit za zákazníky a vyzývat je k bojkotu Řízkárny je přece jen dost náročné. Dokud ale v ulici stálo 7 policejních aut a desítky policistů, tak nemuselo padnout ani slovo a zákazníci se již v dálce obraceli k Řízkárně zády. Prosíme, až při dalším protestu solidárních sítí budete volat policii, zajistíte, aby policisté v blokádě Řízkárny vydrželi déle? Nejlépe tak dlouho, dokud nezaplatíte, co dlužíte.

Pražská solidární síť & Mostecká solidární síť

——————————-

Čtete také další články k tématu:

* Klinika: Prezentace solidárních sítí a boje proti restauraci Řízkárna

* Policie ve službách zloděje Vladimíra Krulce

* Video: Rozhovor s ex-zaměstnankyní restaurace Řízkárna (nejen) o policejní brutalitě během protestu

* Policejním zásahem v Řízkárně boj nekončí

* Co se píše jinde o sporu s restaurací Řízkárna, která nevyplácí mzdy

* Další ex-zaměstnanec a ex-zaměstnankyně restaurace Řízkárna se připojili k boji za vyplacení mzdy

* Několik poznámek k reportáži TV Barrandov ke sporu s restaurací Řízkárna

* Nové plakáty s informacemi o Vladimírovi Krulcovi, který nevyplatil mzdu

* MSS a Solis zahájily protesty proti restauraci Řízkárna, která nevyplatila mzdu (+ video)

* Výzva k solidaritě s okradenou zaměstnankyní pražské restaurace Řízkárna