Policie ve službách zloděje Vladimíra Krulce

Policie ve službách Vladimíra Krulce_29.11.2014V sobotu 29. 11. 2014 policie opět ukázala, jak to myslí s oním „pomáhat a chránit“. Vláčení po zemi, ponižovaní, způsobování pohmožděnin a odvoz na policejní stanici. Toho všeho se dočkala skupina lidí, která v klidu seděla u stolu s maskami Vladimíra Krulce a s cedulkami, které mu připomínaly, že neplatí mzdy lidem, kteří tvrdě dřou, aby on mohl bohatnout.

Happening s maskami byl symbolickým nastavením zrcadla chamtivému provozovateli pražské restaurace Řízkárna. Ten však pohled do zrcadla nesl dost těžce. Ani odvrátit pohled stranou mu nepomohlo. Jeho zákazníci totiž na rozdíl od něj rádi pohlédli na informace o tom, kým Krulec je a jak jedná s lidmi. Krulcovi tedy nezbylo nic jiného, než symbolické zrcadlo rozbít hrubou silou.

Protest v maskách Vladimíra Krulce, který nevyplácí mzdy v pražské restauraci Řízkárna – 29. 11. 2014Zaměstnancům Krulec běžně vyhrožuje domlácením nebo zakopáním deset metrů pod zem, což mu tentokrát připomínalo „Krulxeso“, které protestující po vzoru pexesa hráli u stolu. Ten den však Krulec agresi sám držel pevně uzdě a k mlácení raději pověřil policii. Nakukal jí, že potřebuje pomoc vyhnat z restaurace partu lidí, která obtěžuje zákazníky. Policie jeho nesmyslům uvěřila a úkolu se zhostila velmi hrdinsky. Sedící osoby v maskách nejdříve hrubým násilím vyvláčela z restaurace. Aby náhodou někdo nepoužil masku jako nebezpečnou zbraň, byly osoby na zemi pro jistotu ještě spoutány. Rizika se rozhodně nesmí podcenit. Zasahujícím policistům proto navíc kryli záda kolegové se samopaly na krku. Co kdyby náhodou někdo chtěl zaútočit a papírovým „Krulxesem“ by učinil útok důraznějším?

Policie ve službách Vladimíra Krulce_29.11.2014Ten den policie ve službách zloděje na okamžik umlčela ty, co mu přišli happeningovou formou jeho zlodějské praktiky připomenout. Zloděj se asi domníval, že pravdu lze umlčet hrubou silou. Mýlil se! K jeho překvapení mu hned následující den byla naservírována další dávka pravdy. Celých šest hodin mu opět protestující svými pikety před restaurací připomínali, že: Vladimír Krulec okrádá zaměstnance a zaměstnankyně v Řízkárně.

DCIM100MEDIAZa den se na místě vystřídalo několik skupinek protestujících, podobně jako u předchozího štafetového protestu. Nově se přidala i další okradená ex-zaměstnankyně Řízkárny, které Krulec dluží mzdu za měsíc práce. Když jsme společně s Alicí šli za Krulcem, aby jí mzdu vyplatil, nezmohl se na nic jiného než na odchod do svého pokoje v druhém patře hotelu Císařka. Za to zvednout telefon a přivolat policii zvládl velmi dobře. Aby ne, když tuto činnost při našich protestech trénuje už několik měsíců. Pán má asi hold delší vedení a ani za tu dobu není schopný pochopit, že naše protesty nemůže ukončit voláním policie, ale jedině vyplacením dlužných mezd lidem, kteří pro něj dřeli v Řízkárně. Tento den na místu dorazilo 7 policejních aut, která dokonale zablokovala příjezdovou cestu do Řízkárny. Rozvozáci jídla si tak museli dát nucenou pauzu, zatímco auta se zákazníky se obracela, jen co byla na dohled k manévrům.

DCIM100MEDIAŽe by se situace změnila a policie se přidala na stranu protestujících? Ne ne, to se jen Krulec přepočítal, když si neuvědomil, že povolat tolik policistů více uškodí jeho špinavému podniku než těm, kdo se proti němu postavili. Upřímně, těm vlastně tentokrát přítomnost policie neuškodila vůbec. Po prověření jejich totožnosti policie odjela a protestní akce nerušeně pokračovala ještě několik hodin.

——————————-

Čtete také další články k tématu:

* Klinika: Prezentace solidárních sítí a boje proti restauraci Řízkárna

* Otevřený děkovný dopis pro zloděje Vladimíra Krulce

* Video: Rozhovor s ex-zaměstnankyní restaurace Řízkárna (nejen) o policejní brutalitě během protestu

* Policejním zásahem v Řízkárně boj nekončí

* Co se píše jinde o sporu s restaurací Řízkárna, která nevyplácí mzdy

* Další ex-zaměstnanec a ex-zaměstnankyně restaurace Řízkárna se připojili k boji za vyplacení mzdy

* Několik poznámek k reportáži TV Barrandov ke sporu s restaurací Řízkárna

* Nové plakáty s informacemi o Vladimírovi Krulcovi, který nevyplatil mzdu

* MSS a Solis zahájily protesty proti restauraci Řízkárna, která nevyplatila mzdu (+ video)

* Výzva k solidaritě s okradenou zaměstnankyní pražské restaurace Řízkárna