Pokračování akcí v případu úřední šikany dítěte v Mostě (+ video)

indexMostecká solidární síť (MSS) by tímto chtěla informovat o pokračování akcí ve sporu ohledně úřední šikany dítěte v Mostě.

Romana Vojtová, která se v Mostě dopustila šikany sedmiletého Jakuba stále není ochotná přiznat své pochybení a zjednat nápravu. V minulosti na našem webu byla zveřejněna dvojjazyčná výzva k odesílání protestních e-mailů. V té byly také definovány naše tři cíle. Žádný nebyl zatím splněn, proto pokračujeme v přímých akcích. Po protestech, které jsme na magistrátu v Mostě realizovali 8. a 9. 7. 2014 následovalo několik podobných akcí. Vždy jsme se při nich snažili přímo kontaktovat Romanu Vojtovou v kaceláři. Pokaždé jsme se však setkali jen s arogancí z její strany a se snahami zastrašit nás přivoláním policejní hlídky.

I navzdory aroganci R. Vojtové se MSS rozhodla pro vstřícný krok. Dne 7. 8. 2014 jsme jí zaslali dopis s návrhem na realizaci schůzky s matkou sedmiletého Jakuba a dvěma dalšími osobami ze solidární sítě. Cílem schůzky by bylo vyjasnit si stanoviska všech stran sporu a pokusit se dojít k řešení.

Dali jsme R. Vojtové týden na rozmyšlenou. Ta však mlčela. V pondělí 18. 8. 2014 jsme R. Vojtovou navštívili v kanceláři abychom se zeptali, zda má o kolektivní schůzku zájem. S odmítavým postojem nás poslala za svou nadřízenou Naděždou Krupczovou. Ani u té jsme však nezaznamenali pro návrh schůzky pochopení. Následovala malá porada v naší skupině a za několik minut začal další kolektivní protest. Tentokrát s velkým transparentem a přímo pod okny kanceláře Romany Vojtové. Výrazným hlukem sirény jsme se pokusili upoutat k protestu pozornost, a to nejen Vojtové, ale i ostatních osob na Magistrátu. Jak se brzy ukázalo, tak se nám to povedlo. Několik sekund po spuštění sirény se v oknech objevili první zvědavé tváře. Kolemjdoucím jsme pak ochotně vysvětlili, proč protestujeme a rozdali jim letáky. Po chvíli se protest přesunul pod další okna, tentokrát z druhé strany magistrátu. I zde hluk upoutal mnohem větší pozornost než bylo zvykem u předchozích „tichých“ protestů.

Pro spuštění videa klikněte na fotku. ↓↓↓

486463517_295x166protest MSS v Mostě 18.8.2014 from Alerta TV on Vimeo.

Přivolaná policejní hlídka se sice opět snažila protest znepříjemnit, ale to nás příliš nepřekvapilo. Už jsme zvyklí na to, že obtěžující policie provází každý druh protestu, při kterém se lidé ozvou, aby se postavili za svá práva. Ani tentokrát nám přítomnost policie nezabránila protest realizovat podle našeho plánu. Dokud nedosáhneme stanovených cílů, naše akce budou pokračovat.

Mostecká solidární síť (MSS)