O NÁS

mss_logoMostecká solidární síť (MSS) funguje od dubna 2013. Je to rovnostářsky strukturovaná síť pracujících, nezaměstnaných, studentů a důchodců. Sdružujeme se, abychom hájili naše zájmy prostřednictvím kolektivních přímých akcí a vzájemné pomoci.

Pole naší působnosti je široké. Jsou to ulice, školy, pracoviště, sousedství a jiná místa, kde dochází k útlaku ze strany šéfů, pronajímatelů či úředníků a je možné se mu zde také organizovaně bránit.

Organizujeme se za účelem vzájemné pomoci. Osamocený jedinec je bezbranný. Kolektivní vzdor a solidarita se však mohou stát účinnými nástroji obrany.

Trápí tě nezaplacená mzda? Nedobrovolné přesčasy? Zvyšování nájemného? Nevrácená kauce? Úřední šikana? Nebo máš jiný podobný problém se šéfem, pronajímatelem bytu či úředníky? Kontaktuj Mosteckou solidární síť.

Společně s tebou problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání tvých požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme ji také, že se v případu angažuje Mostecká solidární síť, která je připravena učinit další kroky. Jaké kroky to budou, záleží na tobě, na reakci protistrany i našich možnostech.

Mostecká solidární síť je připravena pro dosažení cílů použít osvědčené metody přímých akcí, které v minulosti pomohly vyhrát drobné i větší spory mnoha lidí po celém světě. MSS však není charita, ale síť vzájemné pomoci. Znamená to, že nehodláme řešit spor za někoho a bez něj, ale jedině v součinnosti s ním. Vítaná je tedy aktivní participace osob, v jejichž sporech se angažujeme.

Naše aktivity podporujeme ve volném čase a nikdo z nás není za činnost v MSS placen.  Odmítáme spolupráci s politickými stranami a státními institucemi. Organizujeme se samosprávně a rovnostářsky. Projevujeme solidaritu s utlačovanými a spojujeme se s nimi abychom rozšířili síť vzájemné pomoci na pracovištích i v komunitách.

Pokud tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na

most-solidarita(zavináč)safe-mail.net

nebo zavolej na tel. číslo: + 420 605 929 623

Omlouváme se, telefon je dočasně mimo provoz!